Marka İşlemleri | SIRDAŞ PATENT

Marka İşlemleri

* MARKA TESCİL İŞLEMLERİ

Markanın başvurulmasından tescile bağlanmasına kadar bütün işlemleri için firmamızdan danışmanlık alabilir ve markanızın tecilini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* MARKA TAKİP İŞLEMLERİ

Markanıza benzer marka müracaatı olması durumunda haberdar edilmeniz için marka takibi yaptırmanız gerekmektedir. Markanızın takibini  firmamıza yaptırabilirsiniz.

 * MARKA YENİLEME İŞLEMLERİ

Markaların 10 yılda bir yenilemesi yapılması gerekir. Markanızın yenileme işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* MARKA DEVİR ve İNTİKAL İŞLEMLERİ 

Markanın menkul bir mal gibi şahıstan şahıslar arası veya şirketler arası devri mümkündür. Yine marka sahibinin vefatı durumunda markanın mirasçılara intikali mümkündür. Devir ve İntikal  konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, devir  ve intikal işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* MARKA YAYINA VE KARARA  İTİRAZ İŞLEMLERİ 

Markanıza benzer başvuru olması halinde yayına itiraz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde markanıza benzer markalar tescil edilebilir. Benzer markanın ilana çıkmasından itibaren 3 ay içinde yayına itiraz edilmesi gerekmektedir. Yine Marka başvurunuzun reddi veya kısmi reddi durumunda veya başka markaya yaptığınız reddi durumunda   karara itiraz edebilirsiniz.   Tüm itiraz işlemleri konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir ve itirazları firmamıza yaptırabilirsiniz.

MARKA ADRES, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ

Adresinizde veya unvanınızda değişiklik olması  durumunda bu kayıtları TPE kayıtlarında da yapmanız gerekmektedir.  Adres ve unvan değişikliği konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, Adres ve unvan değişikliği işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.