Patent/Faydalı Model İşlemleri | SIRDAŞ PATENT

Patent/Faydalı Model İşlemleri

*PATENT/FAYDALI MODEL TESCİL İŞLEMLERİ

Patent/Faydalı Model başvurularının hazırlanması ve ve başvurudan tescile bağlanmasına kadar bütün işlemleri için firmamızdan danışmanlık alabilir ve markanızın tecilini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 * PATENT/FAYDALI MODEL YILLIK HARÇLARIN TAKİBİ İŞLEMLERİ

Patent/Faydalı Modelin  her yıl yıllık ücretinin ödenmesi gerekir, Patent/Faydalı Modellerinizin yıllık ücretlerini firmamız aracılığıyla takip edebilir ve yıllık ücret işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* PATENT/FAYDALI MODEL DEVİR ve İNTİKAL İŞLEMLERİ 

Patent/Faydalı Modelin  menkul bir mal gibi şahıstan şahıslar arası veya şirketler arası devri mümkündür. Yine Patent/Faydalı Model sahibinin vefatı durumunda markanın mirasçılara intikali mümkündür. Devir ve İntikal konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, devir  ve intikal işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* PATENT/FAYDALI MODEL  İTİRAZ İŞLEMLERİ 

Patent/Faydalı Modelinize benzer başvuru olması halinde yayına itiraz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Patent/Faydalı Modelin benzer Patent/Faydalı Model tescil edilebilir. Benzer Patent/Faydalı Modelin ilana çıkmasından itibaren 3 ay içinde yayına itiraz edilmesi gerekmektedir. Tüm itiraz işlemleri konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir ve itirazları firmamıza yaptırabilirsiniz.

PATENT/FAYDALI MODEL ADRES, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ

Adresinizde veya unvanınızda değişiklik olması  durumunda bu kayıtları TPE kayıtlarında da yapmanız gerekmektedir.  Adres ve unvan değişikliği konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, Adres ve unvan değişikliği işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.