Tasarım İşlemleri | SIRDAŞ PATENT

Tasarım İşlemleri

*TASARIM TESCİL İŞLEMLERİ

Tasarımın başvurulmasından tescile bağlanmasına kadar bütün işlemleri için firmamızdan danışmanlık alabilir ve tasarımlarınızın tecilini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 * TASARIM YENİLEME İŞLEMLERİ

Tasarımların 5 yılda bir yenilemesi yapılması gerekir. Tasarımınızın yenileme işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* TASARIM DEVİR ve İNTİKAL İŞLEMLERİ 

Tasarımın menkul bir mal gibi şahıstan şahıslar arası veya şirketler arası devri mümkündür. Yine tasarım sahibinin vefatı durumunda tasarımın mirasçılara intikali mümkündür. Devir ve İntikal  konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, devir  ve intikal işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

* TASARIM YAYINA VE KARARA  İTİRAZ İŞLEMLERİ 

Tasarımınıza benzer başvuru olması halinde yayına itiraz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde tasarımınıza benzer Tasarımlar tescil edilebilir. Benzer tasarımın ilana çıkmasından itibaren 3 ay içinde yayına itiraz edilmesi gerekmektedir. Tüm itiraz işlemleri konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir ve itirazları firmamıza yaptırabilirsiniz.

TASARIM ADRES, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ

Adresinizde veya unvanınızda değişiklik olması  durumunda bu kayıtları TPE kayıtlarında da yapmanız gerekmektedir.  Adres ve unvan değişikliği konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, Adres ve unvan değişikliği işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.